Altınordu
Altaş Ecz
0452 233 88 11
Özel Umut Hastanesi Yanı

Aydın Ecz
0452 214 90 07
Hükümet Caddesi Vakıfbank Yanı

Güler Ecz
0452 233 84 85
Medical Park Hastanesi Karşısı

Fatsa
Akar Ecz
0452 423 16 32
Devlet Hastanesi Kars

Ünye
Hayat Ecz
0452 323 17 24
Hkmet Caddesi No:95

DokuzEyll Ecz
0452 333 00 18
Devlet Sahil Yolu 461/A ( Yal Mevki)

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün1378
mod_vvisit_counterDün1311
mod_vvisit_counterHafta8156
mod_vvisit_counterAy28233
mod_vvisit_counterToplam2942438

Haber Arşivi

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, tıbbi malzeme temini  sözleşmelerinin fatura ve eki belgelerinin iş ve işlemlerinin yapılacağı müdürlükler hakkında, 29.05.2017 tarihinde "İL BAZINDA REÇETE/FATURA İNCELEME DAĞILIMI” başlıklı bir duyuru yayımlanmıştır.

 

Birliğimiz ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında 03.05.2017 tarihinde imzalanan “Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Ek Protokol” kapsamında Birliğimiz tarafından bastırılan 2017 yılı sözleşme formları ile, protokol eki olarak imzalanan Eczanelerden Tıbbi Malzeme Temini Sözleşme Formları, sözleşme yenilemek ve Kurumla ilk kez sözleşme yapmak isteyen eczacılarımıza ulaştırılmak üzere Bölge Eczacı Odalarına gönderilmiştir.

Tıbbi Malzeme Temini sözleşmesinin ilk kez yapılacak olması itibariyle, sözleşme formu içeriği ve form ekinde teslim edilmesi gereken belgeler ve genel uygulamalar ile ilgili olarak eczacı odalarımızdan ve üyelerimizden Birliğimize ulaşan çok sayıda sorunun ve talebin yanıtlandırılması ve ülke genelinde uygulama birliği sağlanarak sözleşme işlemlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi amacıyla, Birliğimiz ile Kurum yetkilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda açıklık getirilen hususlar şu şekildedir:

1) Tıbbi Malzeme Sözleşme Formları da eczacı odaları tarafından ilaç temini sözleşmelerinin teslim edildiği SSGM’lere toplu olarak teslim edilecektir.

2)Tıbbi Malzeme Temini için sözleşme yapacak eczacılarımız, tıbbi malzeme ekranına giriş için de Medula Eczane Ekranına erişimde kullandıkları kullanıcı adı ve şifreleri kullanacaklardır. Dönem sonlandırması için SSGM’den ayrıca bir şifre alınması gerekecek olup, bu şifrelerin sözleşme formlarının toplu olarak SSGM’ye teslimi sonrasında, SSGM tarafından toplu olarak eczacı odasına teslim edilebilmesi ve eczacı odası tarafından eczacılarımıza ulaştırılması mümkündür.

3) Sözleşme formları üzerine yazılacak olan tarih, eczacı ile Kurum arasında sözleşmenin imzalanacağı tarihtir. Eczacı odası tarafından toplu olarak teslim edilecek sözleşme formlarına, formların SSGM’ye ulaştırılacağı tarih yazılabilecektir.

4)Tıbbi Malzeme Temini Sözleşmesi ekinde eczacılarımız tarafından teslim edilecek evraklarla ilgili olarak yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 

 

Uzun bir süredir piyasada bulunmayan Tamoksifen etken maddeli ilaçlar ile ilgili olarak, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile yapılan görüşmede, 25.05.2017 tarihi itibariyle belirli bir miktarda müstahzarın ecza depolarına verildiği, önümüzdeki günlerde de verilmesine devam edileceği bilgisi alınmıştır.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, önümüzdeki günlerde de depolara söz konusu müstahzarlar verilmeye devam edeceğinden, hasta mağduriyeti oluşmaması için Tamoksifen etken maddeli ilaçların eczacılarımız tarafından reçete karşılığında verilmesi, reçete başına bir kutudan fazla verilmemesi ve İTS verilerinin güncel tutulması konusunda üyelerimizin bilgilendirilmesini istemiştir.

Kurum yazısı ekte iletilmektedir.

Kurum yazısı için tıklayınız.

 

Bilindiği üzere Birliğimiz ve Adalet Bakanlığı arasında 9 Mayıs 2017 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren “Adalet Bakanlığı Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" hükümleri gereği sözleşme yenileme işlemlerinin her yıl Nisan ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir.

İlgide kayıtlı yazımız ile Eczane Bilgi Formu (EK-4 Form) ile ilgili düzenlemenin yakın tarihte belirlenmiş olması itibariyle sözleşme yenileme süresinin uzatılması talebimizin uygun bulunduğu, bu sürenin 18.05.2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar uzatıldığı duyurulmuştu.

Belirlenen süre içerisinde sözleşme imzalayamayan meslektaşlarımızın bulunduğunun Birliğimize aktarılması üzerine sözleşme yenileme süresinin bir kez daha uzatılması talebimiz Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne iletilmiş; Genel Müdürlük tarafından talebimizin uygun bulunduğu ekte yer alan yazı ile bildirilmiştir.

Adalet Bakanlığı sözleşme yenileme süreleri 15 Haziran 2017 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.

 

Genel Müdürlük Yazısı İçin Tıklayınız.

 

İlaç temin sözleşmesi yenileme işlemleri için son tarih 31.05.2017 olarak belirlenmiş olmakla birlikte, ilaç temini sözleşme formları ile tıbbi malzeme temini için sözleşme yapmak isteyen eczacılarımız tarafından doldurulacak formlar birlikte teslim edileceğinden, sözleşme yenileme süresinin ve şahıs ödemelerinin devam edeceği sürenin uzatılması taleplerimiz Sosyal Güvenlik Kurumuna iletilmiştir.

Kurum tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 26.05.2017 tarihinde iki duyuru yayımlanmıştır.

“Sosyal Güvenlik Kurumu 2017 Yılı Ayakta Tedavide Kullanılan Hazır Tıbbi Malzeme Sözleşmesi ile İlgili Müesseselerin Dikkatine” başlıklı duyuru ile, Ayakta Tedavide Kullanılan Hazır Tıbbi Malzeme Sözleşme Süresinin 30.06.2017 günü mesai bitimine kadar uzatıldığı ve halihazırda Kurumla sözleşme yapmış satış merkezleri de dahil olmak üzere şahıs ödemesi olarak düzenlenen reçete bedellerinin 30.06.2017 tarihine kadar ödenmeye devam edeceği,

“2017 Eczane Sözleşmelerinin Yenilenmesi” başlıklı duyuru ile,  Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol uyarınca Kurumla sözleşmeli eczanelerin ilaç teminine esas sözleşmelerini yenilemeleri için belirlenen sürenin 30 Haziran 2017 Cuma mesai bitimine kadar uzatılmasının Kurumca uygun görüldüğü bildirilmektedir.

Eczane Sözleşmelerinin Yenileme süresinin uzatılması hakkında duyuru için tıklayınız.

Tıbbi Malzeme Sözleşme Süresinin Uzatılması hakkında duyuru için tıklayınız.

 

Mayıs  ayına ait nöbet listesinde nöbet değişikliği yapılmıştır.

28 MAYIS 2017 PAZAR

SELİN-ARDA-DENİZ

NÖBET PANOSUNDAKİ BİLGİLERİN KAYDET BUTONUNA BASILARAK GÜNCELLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

2017 Tıbbi Malzeme Temin  Sözleşmelerin doldurularak 29 Mayıs 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar odamıza teslim edilmesi gerekmektedir.

Sözleşme ekinde teslim edilecek ek belgeler ;

1- Sözleşme başvuru formu (Aşağıda ektedir, tıklayıp yazdırabilirsiniz)

2- Eczacının Noter onaylı İmza Sirküsü (Aslı)

3- Eczacının Noter onaylı kimlik fotokopisi (Aslı)

4- Eczane mesul müdürünün belgesi (İl Sağlık Md. Tarafından düzenlenmiş)(Ayrıca bir mesul müdür varsa)

5- Eczacının adli sicil kaydı belgesi (Aslı) (E-Devlet’ ten de alınabilir)

 

6- Eczane tarafından imzalanmış taahhütname  (Aşağıda ektedir, tıklayıp yazdırabilirsiniz)

7- Noter veya İl Sağlık Müd. onaylı Eczane ruhsat  fotokopisi (Sağlık Müdürlüğüne ruhsat fotokopisi onaya giderken ruhsatın aslı da gitmesi gerekiyormuş)

NOT: Sözleşmenin içindeki ;

EK-6'nın 1.1 Taraflar bölümüde doldurulacaktır. (Sözleşmenin 1. sayfası )

EK-6/1 doldurulacaktır.

EK-6/2 Sözleşme Başvuru Formu doldurulacaktır. (Eczane Tanımlayıcı No yazılmayacaktır)

EK-6/3 Eczane taahhütname doldurulacaktır.


Taahhütname için tıklayınız.
Sözleşme Başvuru Formu için tıklayınız.
 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun resmi internet sayfasında 22.05.2017 (bugün) tarihinde  “İts Üzerinden Ciro Beyanında Bulunmayan Ve Cirosunu Hatalı Beyan Eden Eczacılarımızın Dikkatine “ konulu bir duyuru yayımlanmış olup, duyuru şu şekildedir:

“25/04/2017 ve 15/05/2017 tarihlerinde Kurumumuz resmi internet sitesinde yapılan duyurularda İlaç Takip Sistemi (İTS) üzerinde yer alan hasılat girişi ekranı vasıtasıyla eczane ciro bilgilerinin 16/05/2017 tarihine kadar girilmesi gerektiği, bu tarihe kadar ciro bilgilerini beyan etmeyen eczacıların İTS’ye erişiminin, cironun beyan edildiği tarihe kadar geçici olarak engelleneceği bildirilmişti. 

Bu doğrultuda, 16/05/2017 tarihine kadar İTS üzerinden cirosunu beyan etmeyen eczacıların İTS’ye erişimi cironun beyan edildiği tarihe kadar geçici olarak engellenmiştir.  

İTS portal üzerinden eczacılarımızın kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak ciro beyanında bulunmaları halinde İTS ekranları tekrar aktif hale getirilecektir.  

Bununla birlikte İTS üzerinden cirosunu hatalı olarak beyan eden eczacılarımızın ciro bilgilerinin düzeltilebilmesi için hatalı olarak bildirilen ciro ile birlikte eczanenin cirosunu gösteren stok eşitleme tutarı düşülmüş ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanmış “Eczane Bilgi Formu” nun Kurumumuz Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine e-posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir. Önemle duyurulur.”

Meslektaşlarımızın bilgisine önemle sunarız.

 

2017 yılı SGK sözleşmeleri Odamıza gelmiş olup 23.05.2017 tarihinden itibaren satışa arz edilmiştir.

Zaman darlığı nedeniyle 26.05.2017 tarihi son günü olup mesai bitimine kadar sözleşmelerin Odamıza teslim edilmesi gerekmektedir.

Sözleşme yenilenirken istenilen belgeler ;

1- Yıl içinde adres değişikliği varsa Ruhsat Fotokopisi

2- Sözleşme Formu

3- Odamız tarafından verilecek " Sözleşmeye Engel Yoktur " belgesi

4- Dilekçe (Odamız da mevcut )

NOT: 1- Sözleşme formunun ön yüzünde bulunan tarih kısmının 01.04.2017 olarak doldurulması,

2- SÖZLEŞMENİN HER NÜSHASINA (iÇ KISMIDA DAHİL) OKUDUM. KABUL EDİYORUM İBARESİNİN ELLE YAZILMASI VE İMZALANMASI GEREKMEKTEDİR.

3- Kuruma gönderilen imza örneği ile sözleşme üzerine atılacak imzanın aynı olmasına dikkat edilmesi,

SÖZLEŞME FİYATLARI

2016 YILI HASILAT BİLGİSİ

(KDV HARİÇ TL)

ALACAĞI TİP SÖZLEŞME FORMU

UYGULANACAK FİYAT SÖZLEŞME FORMU İÇİN TL

0-200.000

1.KADEME (%0 ISKONTO)

100 TL

200.001-400.000

1.KADEME (%0 ISKONTO)

150 TL

400.001-700.000

1.KADEME (%0 ISKONTO)

250 TL

700.001-900.000

2.KADEME (%0,75 ISKONTO)

350 TL

900.001-1.200.000

3.KADEME (%2,20 ISKONTO)

450 TL

1.200.001-1.500.000

3.KADEME (%2,20 ISKONTO)

500 TL

1.500.001 ve üzeri

4.KADEME (%2,75 ISKONTO)

500 TL

 

 

 

19 mayıs ile ilgili görsel sonucu

 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 17 Mayıs 2017 tarihinde (bugün) “Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) Duyurusu” başlığı altında yayımlanmış olup;

6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda nüfus kriterine tabi olan eczacılara ait başvuruların https://eys.titck.gov.tr/ adresinden erişilebilecek olan Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) üzerinden 17/05/2017-15/06/2017 tarihleri arasında alınacağı ve eczacı yerleştirme işlemi yapılacağı,

Başvuru sahiplerinin https://eys.titck.gov.tr/ adresi üzerinden belgelerini eksiksiz olarak eklemelerinin ardından, EYS’ye eklenen belgelerin asılları ile birlikte 15/06/2017 tarihi mesai bitimine kadar İl veya İlçe Sağlık Müdürlüklerine giderek başvurularını onaylatmaları gerekmektiği, Başvuru sahipleri tarafından gerektiğinde destek almak için  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir ve  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir e-posta adresine ulaşılabileceği belirtilmiştir.

Duyuru ekinde iletilen Kontenjan listesi için tıklayınız.

 
<< Başlangıç < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sayfa 21 / 396