SGK YA FATURA KESİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER HAKKINDA

1) Fatura asıl olmalıdır.

2) Faturalarda tarih olmalıdır ve tarih fatura döneminin son günü olmalıdır.

3) Faturalarda eczane kaşesi ve eczacı imzası olmalıdır.

4) Faturalarda silinti, kazıntı, daksil olmamalıdır. Eğer herhangi bir yanlışlık olmuşsa tek çizgi ile yanlış olan yer çizilip üst tarafına doğrusu yazılmalı ve eczane kaşesi basılıp eczacı tarafından imzalanmalıdır.

5) Fatura başlığına “Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Samsun Sosyal Güvenlik Merkezi” şeklinde düzenlenmesi gerekmektedir.

6) 28.08.2007 tarih ve 2007-27/EK2 nolu genelgede belirtilen SSK  e-borcu yoktur belgesi ve Bağkur  borcu yoktur belgeleri her grup için ayrı ayrı eklenmelidir.

7) E- reçetelerde içeriğinde karekodu bulunmayan ilaçların küpürleri reçete çıktısına eklenerek kuruma gönderilmelidir.( Şeker Stribi, Şeker Ölçüm Cihazı…vb)

8) Majistral ilaçlardaki ticari müstahzarların karekod sonlandırması yapılmalıdır.

9) E-reçete olsa dahi Aile Hekimliği ve TSK’ dan çıkartılan raporların (e-rapor olarak işlem görene kadar) onaylı fotokopisi provizyon çıktısıyla birlikte fatura eki reçete listesine eklenmesi gereklidir.

10) C Grubu reçetelerin TEB FarmaInbox Provizyon Sisteminden çıktısı alınıp, Ordu Eczacı Odası’na onaylatılarak fatura ve reçete listesine ek olarak eklenmesi gerekmektedir.

11) Gezici Hizmet ve Huzurevi reçetelerinin giriş işlemi mutlaka  medula sisteminden sıralı dağıtım kutucuğu işaretlenerek yapılmalıdır.