Mor/Turuncu Reçete

Altınordu
İstikamet Ecz
0452 233 84 29
Eğitim Araştırma Hastanesi Poliklinik Karşısı

Uğur Ecz
0452 214 78 31
Uzunisa Durağı Yanı

Ulus Ecz
0452 234 42 12
Karşıyaka Mah. Kuğukent Sapağı Elit Fırını Karşısı

Fatsa
Meltem Ecz
0452 423 47 70
M.Kemal Paa Aile Salk Merkezi Kars

Ünye
Tepe Ecz
0452 324 76 06
zel akrtepe Hastanesi Yan

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün272
mod_vvisit_counterDün1137
mod_vvisit_counterHafta3959
mod_vvisit_counterAy28452
mod_vvisit_counterToplam2861041

Bilindiği üzere Kurumumuz ile ayaktan hazır tıbbi malzeme sözleşmesi imzalamış merkezlerin reçete giriş ve dönem sonlandırma ekranlarında ki uygulamalar ve  menüler ihtiyaçlar doğrultusunda mevzuatlarımıza uygun olarak güncellemeler yapılmaktadır.
* Daha önceki uygulamalarda üç ayrı grup tek referans numarası altında sistem kaydı yapılırken, son güncelleme ile artık her grup farklı referans numarası altında sistem tarafından kaydedilmektedir. Tarafınızca yapılacak ödeme sorgulama ve evrak takiplerinde ait olduğu referans numarası üzerinden işlem yapılmalıdır.
* Geçmiş aylarda Müdürlüğümüze evrak teslim esnasında talep edilen ve ilgili dönemin genelini (tüm grupları içeren) içeren icmal listeleri, son güncelleme ile artık her gruba ayrı ayrı olarak düzenlenmektedir. Reçetelerin sıralamasını da bu doğrultuda her grubun icmal listesindeki sıraya göre yapılması  ve reçete sağ üst köşesine, bu sıra numarasının yazılması uygun olacaktır.
* Daha önceki mesajlarımızda evrak tesliminde istenilen dönem sonlandırma ekranı faturalandırma seçeneği üzerinden üç grubun topluca alındığı "tümünü listele" bölümünden alınan liste son güncelleme ile her grup için ayrı ayrı alınmaktadır.  Bu doğrultuda daha önce de söylendiği gibi her grup ayrı zarf  içerisinde  olmak üzere o gruba ait "tümünü listele" çıktısı ait olduğu zarf üzerine eklenmesi gerekmektedir.
Bilgilerinize sunulur.
 

Odamız eski yönetim kurulu üyelerinden Ecz.Mustafa KUYUMCU'nun  babası Hamdi KUYUMCU  vefat etmiştir.Cenazesi   07.11.2017 (yarın) Ünye Merkez Büyük Camiinde kılınacak öğle  namazına müteakip  aile kabristanlığında toprağa verilecektir.Merhuma Allah'tan rahmet dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

 
SGK ile imzalamış olduğunuz "SOSYAL GÜVENLİK KURUMU KAPSAMINDAKİ KİŞİLERİN TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ ÜYESİ ECZANELERDEN TIBBİ MALZEMELERİN TEMİNİ SÖZLEŞMESİ" Kimi maddelerinin hatırlatılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Madde

"3.2.9. Eczanenin karşılayacağı malzemelerle ilgili TİTUBB’ta bayilik kayıtları tamamlanmış olmalıdır. TİTUBB’a kayıtlı bayilikleri başlangıç tarihinden sona erdiği gün dahil olmak üzere geçerlidir. Eczane, MEDULA sistemindeki gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar bayilik belgelerinin birer örneğini fatura ekinde ibraz etmek zorundadır." hükmü karşılığı; madde

"6.2.2. Sözleşmenin (3.2.9) maddesi gereği eczanenin, bayisi olmadığı ve/veya bayilik süresi dolduğu halde malzemeleri karşılaması halinde reçete tutarının 2 (iki) katı kadar ceza koşulu uygulanır." Ceza hükmü bulunduğu,

Madde

"6.3.6. Eczane tarafından reçete sahibinin kurallara uygun yazılmış reçete ve raporunda yer alan malzemenin hastaya bedeli karşılığında satıldığının tespiti halinde, malzeme bedelinin 5(beş) katı kadar ceza koşulu uygulanır. Reçete içeriği malzemenin hastadan bedeli alınıp aynı zamanda Kuruma fatura edilmesi halinde malzeme bedelinin 10(on) katı ceza koşulu uygulanarak sözleşmesi feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz." Hükmü  yeraldığı, bu maddenin fark veya ilave ücret konulu hususlarda değerlendirileceği,

Madde

"6.3.8. Reçetelerdeki ıslak imzanın eczacıya ait olmadığının Kurum tarafından tespit edilmesi halinde ilgili eczacı uyarılır, reçete bedelinin 10(on) katı ceza koşulu uygulanır. Tekrarı halinde reçete bedelinin 20(yirmi) katı ceza koşulu uygulanır sözleşme feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz. " Hükmü bulunduğu ,

Madde

"6.3.10. Eczacı veya eczanede çalışanlar tarafından sahte reçete/reçete eki belgenin (sahte barkod, sahte reçete veya sahte rapor vb.) Kuruma fatura ettiğinin tespit edilmesi halinde reçete tutarının 10(on) katı tutarında ceza koşulu uygulanır. Tekrarı halinde reçete tutarının 20 (yirmi) katı ceza koşulu uygulanarak sözleşme feshedilir ve 1 (bir) yıl süreyle sözleşme yapılmaz." Hükmü bulunduğu,

- Yukarıda belirtilen ve sözleşmenin diğer maddelerine uygun iş ve işlem yapılması önemle hatırlatılır.

 

Ayrıca medikal malzeme fatura teslimlerinde aşağıda belirtilen hususlarda eksiklikler görülmektedir.

1- İcmal listesi eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır

2- Faturalandırma "Tümünü listele" seçeneğinden çıktı alınıp eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır.

3- TITUBB veya ÜTS Zorunluluğu olan ürünlerde hastanın müracaat tarihine göre satılan ürünün barkod numarası ve satan eczane (depo veya ana firma değil) üzerinden "Tıbbi Cihaz Durumu Sorgulama" ekranından çıktı alınmalı ve reçete ekine eklenmelidir.

4- Medikal reçete kayıt çıktısının reçete ve rapor üstüne eklenmesi gereklidir.

5- Reçete arkalarının eczacı tarafından imza/kaşe yapılmalıdır. (Sözleşmedeki kaşe örneğinde yeralan bilgilerle birlikte)

6- YUPAS Numarası ile işlem yapılan yurt dışı hastaların reçete arkalarında SGK yurt dışı servislerince müstehaktır onayı yapılmalıdır.

7- Teslim zarfı ve dilekçesi üzerindeki bilgilerin doğru olarak doldurulması gereklidir.

8- Her grup fatura ayrı zarf içerisinde teslim edilmelidir.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi hususu;

Not: İletilen mesajların konusu resmi içerik taşımamakta olup, uygulamaların daha sağlıklı ve hızlı yürütülmesi içindir. Kurumumuz mevzuatlarına http://www.sgk.gov.tr adresinden ulaşılabileceğinden asıl olan o konudaki Kurumumuz mevzuatlarıdır.

SAMSUN SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ

Denizevleri Mah. 228. Sk. No:6 Atakum / SAMSUN

Tel: 0362 4330936

Dahili: 3075 – 3076 – 3080

Fax No: 0362 431 17 15

 

24.10.2017 tarihinde; "15-20 Mart 2018 tarihinde düzenlenmesi planlanan Bolonya (Bologna) Eczacılık fuarı için Ordu Eczacı Odası icra komisyonumuzun KOSGEB desteği almak ve tur organizasyonu yapmak adına görüşmelere başlamış olduğu süreç içinde eczacılarımıza bilgi verileceği" duyurulmuştu.

.15-20 Mart 2018 tarihinde düzenlenmesi planlanan Bologna Eczacılık fuarı bilgileri ektedir.

KOSGEB desteği almak adına yapılması gereken işlemler ayrıca duyurulacaktır.

FUAR bilgileri için tıklayınız.

 

Eczanelerde miadı geçen ilaçların “Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” hükümlerine göre, tehlikeli atık bertaraf etme lisansına sahip firmalar tarafından bertaraf edilmesi için Odamız tarafından çalışma başlatıldığı duyurulmuştu.

İZEYDAŞ firması ile anlaşılmış olup Eczanelerimizin imha işlemi Odamız tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır.

Eczacılarımızın yapacağı işlemler sırasıyla şu şekildedir.

· Eczacılarımız, miadı geçmiş ilaçlarını kullandıkları stok programı yoluyla İTS(İlaç Takip Sistemi)’ye bildirmeleri gerekmektedir.

· Eczaneler miadı geçmiş ilaçlarını (Yeşil-Kırmızı reçeteye tabi olanlar hariç) bilgisayarda hazırlanmış bir listeyle Odamıza kapalı koli içinde teslim edecektirler.

· İki nüsha halinde Eczane tarafından kaşelenmiş olan listeye Odada teslim kaşesi vurulacak, bir nüshası Eczacıya geri verilecektir.

· İlaçların içinde sitotoksik veya sitogenetik ilaçlar varsa ayrı kolide teslim edilecektir.

· İlaçlar 15 Kasım 2017 Çarşamba günü bir araçla İZEYDAŞ’a götürüleceğinden ilaçların 13 Kasım 2017 Pazartesi mesai bitimine kadar Odamıza teslim işleminin yapılması gerekmektedir.

· Kırmızı-Yeşil Reçete ilaçların imha işleminin ilgili yasaya göre Sağlık Müdürlüğü’ nde görevli Eczacı denetiminde olması gerektiğinden bu ilaçlar Odaca teslim alınmayacaktır. Bu ilaçların imhası için önümüzdeki süreçte tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

· Odamızca yapılan imha işlemi sadece miadı geçen ilaçların ilgili yönetmeliğe uygun imhasını kapsamaktadır. Eczacılarımız  Maliyeye bildirim yapıp Giderden düşerek bu işlemi yapmak isterlerse kendi imha işlemini Odadan bağımsız yapabilirler.

 

Sevgili Meslektaşlarımız;

Nöbet konusunda problem yaşanmaması için nöbet ile ilgili özel talepleri olan eczacılarımızın her ayın 15'ine kadar bir sonraki ay ile ilgili olan taleplerini yazılı dilekçe ile Odamıza bildirilmesini rica ediyoruz.

Ayın 15'inden sonra gelen istekler nöbet hazırlanmış olduğu için nöbet komisyonu tarafından değerlendirilmeyecektir. Eczacılarımızın değişikliği kendi bölgelerinden uygun olan bir eczacı ile görüşüp nöbet komisyonuna bildirecek ve değişiklik uygun ise yapılacaktır. Ayrıca nöbet ile ilgili görüş ve önerileri olan eczacılarımız da bir dilekçe ile Odamıza başvuruda bulunması çalışmalarımızın olgunlaşması açısından önemlidir.

 

Kasım  ayına ait  nöbet listesinde nöbet değişikliği yapılmıştır.

03 KASIM  2017 CUMA

HASTANELER-TAYFUN-SANAYİ

07 KASIM 2017 SALI

MURAT-ŞİMŞEK-ŞİFA

09 KASIM  2017 PERŞEMBE

DOĞA-KAYMAK-BOZTEPE

13 KASIM 2017 PAZARTESİ

AYDIN-KAYAHAN-DİRİM

15 KASIM  2017 ÇARŞAMBA

GÜVEN-YENİMAHALLE-DURU

16 KASIM  2017 PERŞEMBE

ELİF-İBNİSİNA-TÜRKMEN

18 KASIM 2017 CUMARTESİ

BÜYÜK-KARAMANOĞLU-CANSUDERE-MERKEZ-BERRİN-ERGÜL-ZEYNEP

GECE: BÜYÜK-CANSUDERE-ZEYNEP

28 KASIM 2017 SALI

HIZIR-ERGÜL-ONUR

 

Yönetim Kurulu'nun 05/10/2017 tarih ve

21 no.lu kararı ile oluşturulan komisyonları;


MUVAZAA KOMİSYONU

ADI-SOYADI

ECZ.FİLİZ KATIRCIOĞLU

ECZ. E.SİBEL YILMAZ

ECZ. SELÇUK ÖZBEK

ECZ.SEÇKİN ORHAN

ECZ.MUSTAFA KUYUMCU

ECZ.FATMA PAYAT

SGK İTİRAZ KOMİSYONU

ECZ. ÖZLEM ALDEMİR YİĞİT

ECZ. CANSU ÇELİK

ECZ. AHSEN SOYDAN

ECZ.BURAK BAŞKAYA

ECZ.ÖZNUR GÖRMÜŞ

ECZ. GÜRHAN ÇAKIR

İCRA KOMİSYONU

ECZ. ATA CÖMERT

ECZ. ELİF EBRU SHİR

ECZ. A. DENİZ ÇOŞMAZ

ECZ. SELİM CAN KAHYAOĞLU

ECZ. TÜNAY TÜRKAN

ECZ. ENGİN BOŞCU

ECZ. AHMET ŞEVKİ GÜVEMLİ

ECZ. ŞEYMA TERCAN

ECZ. SEÇİL DUYAR

 

NÖBET KOMİSYONU

ECZ. NİLÜFER KURT TEPE

ECZ. TUNA CANTAY

ECZ. ZEYNEP SONGÜL KARABULUT

ECZ. GÜLÇİN AYDIN

KAMU ECZACILARI KOMİSYONU

ECZ. SAMET ÇALIŞ

ECZ. RAVZA DEDE

ECZ.SEÇİL DUYAR

ECZ.İLYAS BAŞAR

ECZ. DUYGU SEVİM

Devamını oku...

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 / 515