Mor/Turuncu Reçete

Altınordu
İstikamet Ecz
0452 233 84 29
Eğitim Araştırma Hastanesi Poliklinik Karşısı

Uğur Ecz
0452 214 78 31
Uzunisa Durağı Yanı

Ulus Ecz
0452 234 42 12
Karşıyaka Mah. Kuğukent Sapağı Elit Fırını Karşısı

Fatsa
Meltem Ecz
0452 423 47 70
M.Kemal Paa Aile Salk Merkezi Kars

Ünye
Tepe Ecz
0452 324 76 06
zel akrtepe Hastanesi Yan

Ziyaretci İstatistiği
mod_vvisit_counterBugün272
mod_vvisit_counterDün1137
mod_vvisit_counterHafta3959
mod_vvisit_counterAy28452
mod_vvisit_counterToplam2861041

Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılması planlanan SGK Soru Cevap toplantısında soruların belirlenmesi toplantının  daha verimli olmasını sağlayacağından, Eczacılarımızın sorularını belirlemesi, isteyenlerinde Odamıza mail olarak göndermeleri rica olunur. (Toplantı tarihi en kısa sürede ilan edilecektir.)

Ordu Eczacı Odası e-posta adresi : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

Ordu - Akşehir arasında dostluk köprüsü oluşturmak amacıyla düzenlenen " 22. Ecz.Kani ARSLAN Resim Yarışması " ödül töreni ve sergi açılışı

yazısı için tıklayınız.

 

Odamız üyelerinden Ecz.Selin GEMALMAZ 'ın babası Dr.Sezai GEMALMAZ vefat etmiştir.Cenazesi  19.10.2017 (yarın) Bahçelievler Mah. Otogar Karşısı  Dominos pizza üstündeki evinden alınarak Bahçelievler Ulu camiinde kılınacak ikindi namazına müteakip Terzili Köyü  aile kabristanlığında toprağa verilecektir.Merhuma Allah'tan rahmet dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Muhasebe Daire Başkanlığı'ndan Birliğimize yapılan bilgilendirmede;

2017 Temmuz Ayı Hastane, Eczane ve Optik fatura tutarlarının 16.10.2017 tarihinde bankaya gönderileceği ve aynı gün eczacılarımıza ödeme yapılacağı iletilmiştir.

 

Bilindiği üzere 12.04.2014 tarih ve 28970 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin “Eczane ismi, levhası ve vitrini” başlıklı 25. Madde 3 bendine göre ;

Eczanelerin dış cephesine, asgari ve azami ebatları ile renkleri Türk Eczacıları Birliği tarafından belirlenen standartlarda, , iki cepheden kolayca görülecek yükseklikte olmak kaydıyla “E” logolu ışıklı levha konulur. Eczanelerin önüne, cadde ve sokaklara seyyar veya totem tabela, afiş ve benzeri gibi haksız rekabet oluşturacak tabela ve cisimler konulamaz. Vitrinlere ürün tanıtımı amacıyla levha veya ilan yapıştırılamaz” hükmü yer almaktadır.

Sağlık Müdürlüklerince yapılacak denetimlerde bu madde hükmüne aykırılık tespit edilmesi halinde ilgili eczaneler  hakkında Kanun'un 45. maddesi doğrultusunda işlem yapılmaktadır.

 

İlimizde yapılacak olan Sağlık Müdürlüğü denetimlerinde sıkıntı yaşanmaması için meslektaşlarımızın bu konuda hassas ve dikkatli olması gerekmektedir.

 

Tıbbi Malzemelerin Temini Sözleşmesi ile eczanelerce karşılanan sürekli kullanım gerektiren raporlar hakkında Odamızın Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ANKARA , Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti, Aile Hekimleri Derneği, İl Sağlık Müdürlüğü , Tabipler Odası Başkanlığı' na gönderdiği yazılarımız ektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu yazısı için tıklayınız.

Türk Eczacılar Birliğinin yazısı için tıklayınız.

Aile Hekimleri Derneği yazısı için tıklayınız.

İl Sağlık Müdürlüğü yazısı için tıklayınız.

Tabipler Odası Başkanlığı yazısı için tıklayınız.

 

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü'nün 11.10.2017 tarih 71501305-549 sayılı Odamıza gelen yazısı ;

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından Müdürlüğümüze gönderilen yazıda; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan eczanelerden reçetesiz veteriner tıbbi ürünlerin satışı ile alakalı olarak görüş talebinde bulunulmuş olduğu, adı geçen Bakanlık tarafından 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun 13'üncü maddesinde veteriner biyolojik ürünler dışındaki veteriner tıbbi ürünlerin perakende satışlarının eczaneler, veteriner muayenehane, klinik, poliklinik ve hayvan hastaneleri kanalıyla yapılabileceği, İlgili Kanun'a dayanılarak yayımlanan Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmelik'in 47'nci maddesinde perakende satış yerlerinin reçeteye tabi ürünlerin satışlarının veteriner hekim reçetesi ile yapacaklarının ve gelen reçeteleri tarihine göre beş yıl süre ile bir dosyada muhafaza etmeleri gerektiğinin, yine aynı Yönetmelik'in 34'üncü maddesinin onuncu fıkrasında da Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ecza depoları ve eczanelerin de bu Yönetmelik hükümlerini yerine getirmek zorunda olduğunun belirtildiği, bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı eczanelerin, veteriner tıbbi ürünlerin satışını reçetesiz yapamayacakları yönünde görüş bildirildiği belirtilmiştir.

 

Ünye ve Fatsa ilçeleri için 6643 sayılı yasa, Temsilciler ve Eczacılık Temsilciler Yönetmeliği 4. madde c bendi  gereğince 30'un üstünde eczane bulunan bölgeler için 1 Bölge Temsilcisi, 2 Bölge Temsilcisi yardımcısı atanması gerekmektedir. Aday olmak isteyen eczacılarımızın odanın fax'ına ( 225 46 53 ) aday olmak istediklerine ait dilekçelerini 13 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine ibraz etmelerini rica ederim.

 

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 515